Quinoa biała oraz chia – dwa nowe produkty w ofercie marki Britta

Chia (Britta )160g

Ostatnimi czasy coraz chętniej odchodzi się od ciężkostrawnych dań na rzecz lekkich i pożywnych potraw przygotowywanych na bazie produktów bogatych w cenne składniki odżywcze. Dodatkowo na popularności zyskują dieta wegetariańska czy wegańska. Mając na uwadze najnowsze trendy kulinarne oraz zmieniające się zwyczaje żywieniowe Polaków marka Britta poszerzyła swoją ofertę o dwie nowości – Quinoę białą oraz Chię.


Quinoa biała – bogate źródło zdrowych tłuszczów

Quinoa biała (Britta )160g
Quinoa biała (Britta )160g

Quinoa biała zwana jest również komosą ryżową lub ryżem peruwiańskim. Te nazwy zawdzięcza temu, że jest tzw. pseudozbożem, czyli rośliną, która mimo iż nie jest standardowym zbożem, posiada nasiona bogate w skrobię. Quinoa biała marki Britta stanowi cenne źródło zdrowych kwasów tłuszczowych. Z powodzeniem może być wykorzystana w kuchni wegetariańskiej czy wegańskiej. Co więcej, Quinoa od marki Britta, dzięki występującemu w jej składzie błonnikowi, jest lekkostrawna, a zarazem sycąca. Może posłużyć do przyrządzenia nie tylko dań głównych, zastępując chociażby ziemniaki czy makarony, ale także do przygotowania deserów. Sprawdzi się zatem, jako składnik zup, sałatek, gulaszów, ciasteczek oraz dodatek do jogurtów.

Chia – rarytas nie tylko dla wegetarian

Chia (Britta )160g
Chia (Britta )160g

Chia marki Britta charakteryzuje się znikomą ilością cukrów. Nasiona chia od marki Britta posiadają również bardzo dużo błonnika pokarmowego, który zapewnia uczucie sytości przez długi czas. To sprawia, że po chię mogą sięgnąć zarówno diabetycy, wegetarianie, jak i osoby odchudzające się. Zaleca się jednak, aby jedna osoba spożywała dziennie maksymalnie 3 łyżeczki, czyli 15 gramów nasion. Chia marki Britta idealnie sprawdzi się jako dodatek do deserów, sosów, owsianek, jogurtów czy różnorodnych wypieków. Warto przy tym pamiętać, że w wyrobach piekarniczych można użyć nasion chia w ilości maksymalnie 10%.

Zarówno Quinoa biała, jak i Chia marki Britta dostępne są w wygodnych, 160-gramowych opakowaniach.

Aby zapoznać się z pełnym asortymentem niezwykle smakowitych i wszechstronnych produktów marki Britta zapraszamy na stronę: www.britta.pl oraz na fanpage: www.facebook.com/HalinaiBrittaNaTropieDobregoSmaku. Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k.


Przypisy

  1. Eco Supplements, „Kasza Quinoa – pseudozboże o spektakularnych właściwościach„, 2018.
  2. Eco Supplements, „Nasiona Chia – bomba składników odżywczych„, 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.