Wafle ryżowe

nowość britta wafle ryżowe

wafle ryżowePiękna pogoda sprawia, że nawet osoby na co dzień stroniące od sportu z chęcią oddają się aktywności na świeżym powietrzu. Jednak decydując się na tego typu wysiłek w upalne dni, koniecznie należy zadbać o odpowiednio skomponowaną dietę, która nie przeciąży naszego organizmu. Lekkie i pożywne Wafle ryżowe marki Britta pozwolą każdemu cieszyć się doskonałą kondycją również latem, a także dostarczą nam niezbędnej dawki węglowodanów w bardzo apetycznej postaci.

Słoneczne wyzwania

W letnie dni część z nas woli oddawać się słodkiemu lenistwu, podczas gdy dla innych nie istnieje lepszy sposób na wypoczynek niż aktywność na świeżym powietrzu. Jednak bez względu na to, czy jesteśmy mistrzami w danej konkurencji, czy sportowy tryb życia prowadzimy tylko w czasie ciepłych miesięcy ważne jest, aby sumiennie przestrzegać lekkiej dla układu pokarmowego diety. Słoneczne dni sprzyjają folgowaniu w kwestii restrykcyjnego menu, niemniej to właśnie wtedy, gdy na dworze panuje upał nasz organizm narażony jest na znaczne przeciążenia. Dodając wysiłek fizyczny do źle zbilansowanych posiłków oraz wysokich temperatur możemy niepotrzebnie narazić nasze zdrowie na szwank.

Aby móc uprawiać letnie sporty do woli wystarczy przestrzegać kilku prostych, lecz jakże ważnych zasad. Po pierwsze należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów, wypijając nie mniej niż 2 litry dziennie. Po drugie koniecznie należy wprowadzić do jadłospisu świeże owoce i warzywa, których obfitość znajduje się latem na wyciągnięcie ręki. Ciepłe dni powodują także, że bez obaw można ograniczyć spożywanie białka, które stanowi jedynie zapasowe źródło energii. By zapewnić sobie dużo witalności oraz siły niezbędnej do wykonywania dowolnych sportów kluczowe jest jedzenie produktów o dużej zawartości zdrowych węglowodanów. Dlatego też miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni często sięgać po pełnoziarniste pieczywo, gruboziarnistą kaszę jęczmienną, lekkostrawną kaszę jaglaną, ryże, a także lekkie i dietetyczne przekąski, takie jak Wafle ryżowe marki Britta, które dostępne są w trzech wariantach smakowych – naturalnym, z dodatkiem soli morskiej oraz ziaren słonecznika.

Przekąski w wersji light

Latem, gdy nasz organizm odczuwa mniejszy apetyt, znacznie łatwiej wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe. Korzystając z tej naturalnej dogodności warto zamienić spożywane każdego dnia wysokokaloryczne posiłki lekką i pełną zdrowia alternatywą. Zamiast pełnego pustych kalorii białego pieczywa, bądź ciężkich bułeczek drożdżowych na śniadanie przygotujmy delikatne kanapki z Wafli ryżowych marki Britta oraz chudego twarożku z rzodkiewkami. W roli drugiego śniadania doskonale sprawdzą się Wafle ryżowe marki Britta z dodatkiem ziaren słonecznika polane oliwą z oliwek extra vergine. Serwowane na obiad letnie sałatki zyskają ciekawy i chrupiący akcent, jeśli zamiast tradycyjnych grzanek dodamy do nich pokruszone Wafle ryżowe z solą morską marki Britta. Natomiast kolacja w promieniach zachodzącego słońca pozbawi nas wyrzutów sumienia, gdy obfitujące w białko specjały zamienimy na smaczne wafle ryżowe osłodzone domową konfiturą lub garścią świeżo zerwanych malin i truskawek.

Komponując w ten sposób nasz codzienny jadłospis nie tylko nie zakłócimy naturalnego rytmu organizmu w czasie najgorętszych dni, ale i uprzyjemnimy sobie czas spędzony na uprawianiu letnich sportów, czując się lekko, zdrowo i radośnie.

Aby zapoznać się z pełnym asortymentem cennych dla zdrowia produktów marki Britta zapraszamy na stronę: www.britta.pl oraz https://www.facebook.com/HalinaiBrittaNaTropieDobregoSmaku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.