Specjał o kwitnącym smaku – Karczochy krojone

karczochy Ponti

karczochyWykwintne karczochy oryginalnie wywodzą się znad Morza Śródziemnego, choć obecnie podbijają swym delikatnie orzechowym smakiem niemalże wszystkie kraje świata. Jadalne główki kwiatostanu teraz dostępne są również w ofercie marki Ponti. Zanurzone w aromatycznej zalewie włoskie karczochy to odpowiedź na oczekiwania wymagających konsumentów oraz wszystkich miłośników niestandardowych i oryginalnych smaków.
Roślina znana już w starożytnym Rzymie i Grecji. Jej uprawa upowszechniła się w basenie Morza Sródziemnego przed XII wiekiem. Obecnie uprawiana w krajach o ciepłym klimacie. Znajduje się w Rejestrze roślin uprawnych Unii Europejskiej. W Polsce uprawiana sporadycznie, amatorsko. Wysiewa się nasiona w rozsadnikach cieplarnianych, wysadza do gruntu po ustąpieniu przymrozków. Zbiór od sierpnia do przymrozków. Nie zimuje [karczoch].

Niebanalny dodatek

karczochy PontiPędy kwiatowe karczocha zasłynęły przede wszystkim jako skuteczne remedium na podwyższony poziom cholesterolu. Z kolei mistrzowie kulinarni lubują się w jego zaskakującej oraz lekko orzechowej nucie smakowej. Dlatego też sięgając po Karczochy krojone marki Ponti możemy zarówno wzbogacić swoją dietę o cenne składniki odżywcze, jak i o niespotykane dotychczas aromaty. Karczochy to przekąska bogata w witaminę C, B3, PP i antyoksydanty, dzięki czemu pozytywnie wpływa na odporność, reguluje poziom lipidów i cukrów we krwi oraz opóźnia procesy starzenia. Ponadto są one źródłem inuliny – cukru, który może być bezpieczne spożywany przez diabetyków oraz osób z chorobami wątroby. Innym cennym węglowodanem obecnym w karczochach jest cynaryn, który poprawia przemianę materii oraz wspomaga pracę układu pokarmowego.

Zanurzanie kwiatostanów karczocha w zalewie z oleju i octu winnego to oryginalny, włoski sposób na przechowywanie tego rarytasu. Co ważne, Karczochy krojone marki Ponti to niskokaloryczny, a zarazem bardzo wyrazisty składnik tak codziennego, jak i koktajlowego menu, dzięki czemu urozmaicą zarówno prostą kolację, jak i wykwintne przyjęcie. Karczochy krojone marki Ponti doskonale smakują jako samodzielna przystawka z dodatkiem wyrazistego dressingu, komponent warzywnych sałatek, a także podstawa przesyconych śródziemnomorskim aromatem zup, sosów oraz wegetariańskich potraw z grilla.

Po więcej informacji i na temat pysznych i zdrowych przysmaków zapraszamy na stronę internetową: www.indexfood.pl oraz na fanpage: https://www.facebook.com/kuchnia.wloska

Karczochy krojone marki Ponti. Waga: 280 g. Cena rekomendowana: 12,49 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.